Guldkant
En bukett blommor eller ett spa-kit på rummet när ni checkar in? Eller kanske en väl kyld butelj champagne? Så här hjälper vi gärna till att göra era dagar hos oss ännu mer guldkantade.
Fjällbastun
Boka vår vedeldade bastu i en timring en bit upp på fjället. Utanför, under öppen fjällhimmel, står en badtunna. Badrock, tofflor och handduk lånar vi ut. Pris: 2 500:-
Bastukorg
Ta med er en korg med delikatesser som korvar, lokala ostar, bröd, frukt och grönt till bastun. Pris: 100:-/pers.
Guldpaket
En halvflaska mousserande vin, frukt, mineralvatten samt en skön spaprodukt. Pris 370:-/person
Ostbricka med smått & gott
Jämtländska dessertostar från grannbyn Klövsjö, torkade frukter och nötter. Pris: 160:-/pers.
Champagne & bubbel
Något extra till högtidsdagen, till en älskad vän - eller bara för att det är så gott. Husets champagne 625:-/butelj. Mousserande vin hel eller halv 285:- resp. 145:-
Spa-känsla hemma
Ta med ett kit sköna spa-produkter hem. Finns såväl för henne som för honom. Pris 160:-/kit.
Säsongens blommor
Till middagsbordet eller på rummet. Pris: 370:-
Fruktkorg
175:- för den stora korgen, 80:- för den mindre.
Egna önskemål?
Beställ allt ovan när ni bokar på 0682-41 30 40 eller bokningen@storhogna com. Och ni är varmt välkomna med egna önskemål - vi lovar att göra vårt bästa.




















